Asysty

MVP

Żółte

Podsumowanie

To był pojedynek dwóch głównych pretendentów do mistrzostwa Bizligi. Mianowicie w meczu otwierającym tą serię pierwszej ligi Barlett podejmował Alltec. Bardziej utytułowana jest ekipa z Mokotowa, ale o faworyzowaniu którejś ze stron nie było tutaj mowy. Od początku oglądaliśmy zawody na najwyższym poziomie. Niemal całą pierwsza połowę towarzyszył nam obraz, w którym to przy piłce była ekipa Jurka Engela. Goście tym samym oddali inicjatywę rywalowi i w ten sposób czyhali na jego błąd i szybką kontrę. Tymczasem konsekwentna gra do przodu „Biało-czarnych” w końcu przyniosła efekt, gdy trzy minuty przed przerwą wywalczyli rzut karny. Ten pewnie wykorzystał Jacek Daniszewski i mieliśmy 1:0. Radość gospodarzy trwała jednak minutę, gdy na strzał z dystansu, czyli na to czego w tym meczu zabrakło gościom, zdecydował się Michał Dryński, doprowadzając do remisu 1:1 i ustalając rezultat do przerwy. Po zmianie stron Alltec nadal przyjmował rywala na swojej połowie, oddając mu inicjatywę. Szybko jednak tą taktykę próbowali zmienić, bo pięć minut po przerwie Barlett grając w przewadze, zdobył gola na 2:1, a dokładnie dokonał tego duet Daniszewski – Gołąbek. Goście ruszyli do odrabiania strat, ale w ich atakach brakowało łady, składu i pomysłu w czym również duża zasługa niezwykle zdyscyplinowanych w defensywie gospodarzy. Mecz nam się otworzył, a najlepiej na tym skorzystali gospodarze, którzy w końcówce pogrążyli rywala, a na listę strzelców wpisał się bardzo aktywy tego wieczora – Hubert Gołąbek. Ostatecznie Barlett powstrzymał gromiący wszystkich od początku jesieni Alltec, wygrywając zasłużenie 3:1 i obejmując prowadzenie w pierwszoligowej tabeli.