Menu
Raport meczowy: Aorta Event - Car Net Polska | Kolejka 3 | Pierwsza Liga - Jesień 2019

Podsumowanie

W jedynym czwartkowym starciu trzeciej kolejki najwyższego szczebla Bizligi Aorta Event podejmowała Car Net Polska. Jak dotąd lepiej spisywała się ekipa Macieja Mazurkiewicza, która w dwóch meczach wywalczyła trzy oczka, podczas gdy goście przegrali jedyny rozegrany mecz. Ciężko było wskazać faworyta bo tak naprawdę Michał Piekarczyk i spółka przegrali z bardzo silnym Allteciem i to starcie miało być ich meczem na przełamanie. Tymczasem bardzo szybko okazało się, że będzie zupełnie odwrotnie. CNP od pierwszych minut zagrał do przodu i po jedenastu minutach prowadził 2:0. Chwile potem gospodarze zdobyli gola kontaktowego, ale jak się okazało był to ich jedyne trafienie w tej odsłonie. Gracze w białych trykotach tymczasem grali cały czas swoje i do przerwy jeszcze trzy razy pokonali bramkarza rywali, pewnie wygrywając pierwszą połowę 5:1. Warto zaznaczyć, że kapitan gości, popularny „Mazi” miał już na koncie cztery asysty. Zaraz po zmianie stron gracze w czarnych trykotach ze wszystkich sił dążyli do zmniejszenia straty, ale goście grali równie dobrze w defensywie, a do tego ich skuteczność była na równie wysokim poziomie jak przed przerwą, ale konkretne strzelanie rozpoczęli dopiero po dziesięciu minutach, gdy wbili cztery z pięciu goli w tej odsłonie. Gospodarzy z kolei stać było ponownie tylko na jedno trafienie. Ostatecznie Car Net Polska bez większych problemów pokonał Aortę Event 10:2 i zameldował się na najniższym stopniu podium. Najlepszy na placu okazał się wspomniany wcześnie Mazurkiewicz, autor aż siedmiu ostatnich podań, ale na uwagę zasługuję także postawa dwójki: Grzegorz Deja – Hubert Zyśk, która dorzuciła po hattricku.