Menu
Raport meczowy: Henkel - Getin Noble Bank | Kolejka 3 | Druga Liga - Jesień 2019

Podsumowanie

To był mecz miał nam dać odpowiedź na pytanie czy Henkel – beniaminek, aktualny mistrz trzeciego szczebla Bizligi będzie w stanie odegrać jakąś znacząca rolę w tej edycji. Zadanie nie było łatwe bo naprzeciw nich stanął lider – Getin Noble Bank, który mimo osłabień przed tą kampanią spisuję się bardzo dobrze, wygrywając jak dotąd wszystko. Mecz wprawdzie zaczął się od trafienia właśnie Henkla, ale jak się okazało potem gole w tej odsłonie strzelali już tylko goście, którzy wygrali tę partię 4:1. Po zmianie stron jednak od początku oglądaliśmy wymianę ciosów, która z czasem przerodziła się w niesamowitą pogoń gospodarzy. Gracze w białych trykotach konsekwentnie odrabiali straty by w trzydziestej siódmej minucie doprowadzić do stanu 7:7. Mało tego w ostatniej minucie wyszli na prowadzenie 8:7. To jednak ich rywal pokazał prawdziwy charakter, bo po tym wszystkim w tej samej czterdziestej minucie zdołał nie tylko wyrównać, ale w ostatnich sekundach przechylić szalę zwycięstwa jednak na swoją stronę. Ostatecznie Getin Noble Bank zgarnął trzecią wygraną w sezonie, wygrywając ten horror 9:8. Najlepszy na placu był Dawid Flores, który dwa razy pokonał bramkarza rywali, a do tego aż cztery razy otwierał kolegom drogę do brami rywala. Wśród przegranych świetną partie rozegrali Michał Brzycki oraz Krzysztof Brabander, którzy skompletowali po hattricku.