Bramki

Asysty

MVP

Podsumowanie

W meczu otwierającym tą kolejkę trzeciej ligi biznesowych szóstek na Warszawiance przedostatni w stawce Roche podejmowałwicelidera – Lyreco. Nominalni gospodarze zagrali jak dotąd tylko raz, uznając wyższość rywala, podczas gdy goście raz przegrali oraz raz wygrali i aby nie dać odjechać liderowi musieli wygrać. Od pierwszej do ostatniej minuty oglądaliśmy bardzo wyrównane i zacięte zawody, w których byliśmy świadkami typowego zwrotu akcji. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już po czterech minutach prowadzili 1:0. W 8` jednak do remisu doprowadzili goście, ale ostatnie słowo przed przerwą należało do Roche, które ostatecznie wygrało tą partię 2:1. Mało tego osiem minut po zmianie stron gracze w białych trykotach podwyższyli na 3:1 i wtedy niesamowitą pogoń rozpoczęli goście, którzy w sześć minut wbili trzy gole, obejmując w 35` prowadzenie 4:3. Rywal się jednak nie poddał i dwie minuty potem doprowadził do remisu. W samej końcówce więcej charakteru wykazali jednak gracze Lyreco, którzy w ostatniej minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, tryumfując finalnie 5:4. Ich bohaterem został Maciej Szpakowski, który zakończył zawody z dorobkiem dwóch goli i takiej samej liczby asyst, a co ciekawe dokonał tego wszystkiego w drugich dwudziestu minutach tego meczu.