Menu
Raport meczowy: Golden Rum - Żywiec Zdrój | Kolejka 3 | Trzecia Liga - Jesień 2019

Podsumowanie

W meczu zamykającym ta serię trzeciego szczebla Bizligi grający w kratkę Golden Rum podejmował kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Żywca Zdrój. Nominalni gospodarze tracili do liderującego rywala trzy punkty, a zatem walczyli nawet o pierwsze miejsce w tabeli. Goście zaś mogli na dobre odjechać reszcie stawki. Faworytem wydawała się ekipa Arka Karwata, czyli obrońca brązowych krążków w wiosny. Na boisku tymczasem w pierwszej odsłonie obie ekipy zapomniały o defensywie, bo obejrzeliśmy aż osiem z dziesięciu goli jakie padły w tym meczu. Szybko wedle przypuszczeń prowadzenie objął Żywiec i dwubramkowe. Potem kontakt złapali rywale, ale kolejne gole zdobywali goście, co w 13` minucie zakończyło się ich prowadzeniem 5:1. Wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu i rzeczywiście tak było tylko, że kolejne dwie bramki zdobyli gospodarze doprowadzając do stanu 5:3, który utrzymał się do przerwy. Pięć minut po zmianie stron GR zmniejszył rezultat do jednego gola (5:4) i mecz rozpoczął się praktycznie od nowa. Emocje w drugiej odsłonie sięgały dosłownie zenitu, ale mimo kilku naprawdę dogodnych okazji z obu stron w 32` to gracze w granatowych trykotach wykazali więcej zimnej krwi, trafiając na 6:4. Ostatnie osiem minut to istne szaleństwo, ale wynik już nie drgnął. Ostatecznie po wielkich emocjach Żywiec Zdrój minimalnie pokona Golden Rum 6:4, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w sezonie i pozostając samotnym liderem trzeciej ligi. Ponownie najlepszy na boisku był autor czterech goli i jednej asysty – Jacek Wróblewski.