Menu
Raport meczowy: Żywiec Zdrój - Wolf Team | Kolejka 4 | Trzecia Liga - Jesień 2019

Podsumowanie

W drugim meczu czwartej kolejki trzeciego szczebla Bizligi Żywiec Zdrój podejmował Wolf Team i dla tych pierwszych miał to być spacerek. Jakby nie było ekipa Arka Karwata mierzyła w czwarte zwycięstwo w sezonie, natomiast goście wciąż szukali pierwszych punktów. Nie było wątpliwości kto jest faworytem, a w kuluarach słychać było spekulacje, że szykuje się nam mały trening strzelecki dla gospodarzy. Tymczasem przewaga Żywca rzeczywiście nie podlegała wątpliwości, z tym że to rywal od trzeciej minuty prowadził 1:0, a do tego gracze w granatowych trykotach wyglądali jak nie naoliwiona maszyna. Ciężko mozolnie i bez pomysłu. W końcu jednak w jedenastej minucie gospodarze doprowadzili do remisu, a trzy minuty przed przerwą objęli prowadzenie 2:1. Po zmianie stron grający bez kompleksów goście napędzili faworyzowanemu rywalowi sporo strachu. Najpierw strzelili szybkie dwa gole i wyszli na prowadzenie 3:2. Potem jednak znów inicjatywę przejęli gospodarze, którzy się w końcu odblokowali i zaczęli punktować, odskakując nawet na trzy trafienia (6:3). Później jednak WT wbił dwa gole pod rząd i na kilka minut przed końcem meczu Żywiec prowadził tylko jedną bramką. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy w ostatnim fragmencie postawili kropkę nad i, tryumfując finalnie 8:5. Tym samym ŻZ z kompletem czterech zwycięstw pozostał samotnym liderem trzeciego szczebla Bizligi, a po raz kolejny poprowadził ich do tego najlepszy strzelec rozgrywek - Jacek Wróblewski, autor czterech goli i jednego ostatniego podania.